Halówki – jak wybrać najlepsze

Żółto zielone buty nike na hale

Niezależnie od tego, czy twoje dziecko uczęszcza na zajęcia sportowe na hali, czy też po prostu ćwiczy na lekcjach wychowania fizycznego, niezbędnym elementem wyposażenia szkolnego są dla niego halówki. Halówki to buty sportowe przeznaczone do użytkowania na salach sportowych. Jak wybrać model, który zapewni dziecku komfort, a zarazem przetrwa przynajmniej jeden rok szkolny?

Jaki rozmiar halówek wybrać?

Przede wszystkim w przypadku wyboru butów na halę dla dzieci spotykamy się z problemem właściwego doboru rozmiaru. Stopy naszych najmłodszych rosną zazwyczaj w zastraszającym tempie, a co za tym idzie, idealne dopasowanie do nich rozmiaru butów graniczy z cudem. Jak znaleźć wyjście z tej sytuacji? Kupić buty „na styk”, a może zdecydować się na to o rozmiar czy dwa rozmiary większe? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Przede wszystkim jako rodzic skrupulatnie obserwuj tempo wzrostu stopy. Jeśli twojemu dziecku zdarza się w ciągu pół roku przeskoczyć dwa rozmiary, to zdecydowanie warto postawić na buty w większym rozmiarze. Jeśli jednak stopa rośnie mu o wiele wolniej, to postaw na halówki we właściwym rozmiarze. Te dobrze dopasowane lepiej spełniają swoje funkcje. Jednak możliwość regulowania szerokości buta sznurowadłami sprzyja również noszeniu lekko za dużych halówek. Pamiętaj, by nie kupować ich za bardzo na wyrost! Stopa nie może pływać w bucie, szczególnie, ze korzystamy z nich w trakcie uprawiania sportów.

Halówki do szkoły – jaka podeszwa?

Jak w przypadku każdych butów, tak również przy halówkach, najistotniejszą rolę odgrywa ich podeszwa. Tu bardzo często spotykamy się z odgórnym wymogiem szkoły stanowiącym o kupowaniu butów sportowych z jasnymi podeszwami. Tylko takie nie pobrudzą nawierzchni hal sportowych oraz szkolnych korytarzy, o czym doskonale wiedzą marki sportowe i produkują buty halowe głównie z jasnymi podeszwami. Jeśli mamy już zgodność co do koloru podeszw, czas przejść do tego, co najważniejsze, a mianowicie przyczepności! Nawierzchnie hal sportowych bardzo często są śliskie, dlatego konieczne jest noszenie obuwia, które mocno trzyma się posadzki i pozwoli dziecku na szybkie poruszanie się podczas uprawiania sportu. Dlatego zwracaj uwagę na to, czy halówki mają gumową podeszwę i czy została ona lekko ponacinana, by zapewniać jeszcze lepszą trakcję. Właśnie taka kombinacja przynosi najlepszy efekt w kwestii przyczepności podeszwy!

Z jakiego tworzywa halówki do szkoły?

Ostatnia już sprawa to materiał, z jakiego wykonane są dziecięce buty sportowe. Do wyboru w ofertach marek sportowych mamy głównie obuwie halowe ze skóry oraz z materiałów skóropodobnych. Jakie wybrać? Zdecydowanie to z imitacji skóry! Halówki z takiego sztucznego tworzywa są trwalsze, bardziej wytrzymałe, wolniej się niszczą i nie wypychają się. Jeśli twoje dziecko intensywnie trenuje, to z pewnością docenicie te zalety butów halowych. Dzięki temu posłużą one dziecku dłużej!

Sprawdź również https://butysportowe.pl/meskie-buty-buty-pilkarskie,plec,MM,B,BF/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.