Adidas NMD czy Adidas Ultra Boost?

adidas ultraboost

Zestawienie ze sobą i porównanie butów takich jak Adidas NMD i Adidas Ultra Boost to prawdziwe starcie gigantów. Ponadto jest to pojedynek między członkami jednej rodziny, walka wręcz bratobójcza.

Adidas NMD

Model powstał z połączenia trzech klasyków niemieckiego brandu – Micro Pacer (1984), Rising Star (1985) i Boston Super (1986). Zamysłem projektantów było stworzenie butów, które staną się królem miejskiego stylu. Tak narodziły się Nomady, odznaczające się wyjątkową lekkością i dwoma klockami, umieszczonymi w przedniej oraz tylnej części podeszwy, łączące się z cholewką. Wokół otworu na stopę umieszczono specjalny ściągacz, dzięki czemu buty lepiej trzymają się stóp, tym samym zapewniając optymalny poziom komfortu.

Adidas Ultra Boost

Model przeznaczony do biegania, którego cholewka, sprawiająca wrażenie tkanej, zapewnia dodatkową elastyczność, idealnie dopasowuje się do stopy i oferuje znakomitą cyrkulację powietrza. Buty są bardzo przewiewne, przez co świetnie nadają się na sezon wiosenny i letni. Użytkowanie ich jesienią lub zimą może powodować dyskomfort, ponieważ każda kropla deszczu przedostaje się do wnętrza obuwia. Zastosowany w cholewce materiał jest miękki i bardzo lekki, co podczas użytkowania może wywoływać uczucie braku posiadania butów na stopach. Można poczuć się w nich dosłownie jak w kapciach. W okolicy pięty i palców umieszczono niewielkich rozmiarów usztywnienia, zapewniające większą stabilizację, nieznacząco wpływając na sylwetkę i wagę butów. Co najważniejsze, podczas biegu buty bardzo dobrze trzymają stopę, nawet przy dynamicznym sposobie poruszania się.

Ostateczne starcie

Trzeba zaznaczyć, że Ultra Boost to cięższy model. Różnica między nim a Nomadami wynosi jakieś 50 gramów. Wynika to z faktu, że Ultra Boost przeznaczony jest do biegania, natomiast NMD to produkt raczej do codziennego użytku, dla fanów streetwearowych stylizacji. Kolejna różnica w tych dwóch produktach to podszewka. W tylnej części Ultra Boost zastosowano gruby mesh, obszyty tkaniną od wewnętrznej strony. Dzięki temu pięta dobrze trzyma się wewnątrz buta. W Nomadach brakuje takiego rozwiązania. Trzecim elementem, który ma spore znaczenie w zestawieniu ze sobą tych dwóch modeli marki Adidas, jest podeszwa. Nomady mają płaską podeszwę, a w Ultra Boost stworzono specjalne wypustki. To kolejny dowód na to, że największa różnica w przypadku tych dwóch modeli butów tkwi przede wszystkim w grupach docelowych, do jakich są adresowane. Jeśli ktoś szuka bardzo lekkich, wygodnych i przyjemnych dla oka butów, wybór powinien paść na Adidas NMD. Jednak jeżeli ktoś potrzebuje butów przeznaczonych do biegania, o bardziej skomplikowanej i dostosowanej do takiej formy aktywności fizycznej konstrukcji, to satysfakcjonującym zakupem będzie model Ultra Boost.

adidas-ultraboost-uncaged-w3578612-big adidas-ultraboost-ltd360329836-big butybieganieadidas-ultra-boost-st-ww360280842-big adidas-nmd-r1355633712-big adidas-nmd-r1355633733-big adidas-nmd-r1-pk355633473-big

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.