Sneakerowy trend – customy

jordany

Mimo że różnorodnych modeli butów sportowych wychodzą rocznie tysiące w naprawdę wielu wersjach kolorystycznych, coraz popularniejszy staje się trend customy, czyli malowanie swoich sneakerów według własnych upodobań. Sprawa jest naprawdę głośna, bo firmy zajmujące się taką zabawą wyrastają jak grzyby po deszczu, a w Internecie aż roi się od filmików i inspiracji na ten temat. Jak oni to robią? Dlaczego malowanie oryginalnych, drogich butów staje się takim hitem?

Spersonalizowane

Okazuje się, że pierwszą możliwość spersonalizowania swoich butów sportowych dała użytkownikom marka Vans i to już w latach 60. W jej ślady poszła firma Nike, której system Nike iD znają wszyscy miłośnicy sneakerów. Nie ma co ukrywać, że każdy z nas chce mieć w swojej szafie coś naprawdę wyjątkowego, co pozwoli mu wyrazić siebie, uwolnić swoją modową fantazję, ale przede wszystkim wyróżni go z tłumu. Dlatego trend na customy tak dobrze przyjmuje się w pokoleniu Y, dla którego moda jest czymś bardzo istotnym. Nie wystarczają Ci dostępne na rynku wersje kolorystyczne ulubionego modelu butów sportowych? Zanieś je do firmy, która zajmuje się malowaniem albo spróbuj zrobić to sam w domu! To gwarancja niepowtarzalności.

Podrasowane

Trzeba też przyznać, że buty, które wychodzą z pracowni customerów wyglądają często dużo lepiej, niż oryginalny projekt. Z reguły w takich firmach pracują ludzie z niewyobrażalną wyobraźnią. Mają wyostrzony zmysł estetyczny, który sprawia, że buty po przeróbce prezentują się jeszcze efektowniej. Unikalne modele zyskują drugie życie. Można spróbować przemalowania na przykład w momencie, kiedy kolorystyka butów nam się znudzi, kiedy nie pasuje nam już do stylu albo z okazji zmiany pory roku, albo wtedy, kiedy sami dochodzimy do wniosku, że zakupione przez nas sneakery jeszcze lepiej wyglądałyby w odcieniu soczystej czerwieni… Każdy pretekst jest dobry, by podrasować swoje buty!

Prawdziwe dzieła sztuki

Swoją drogą tego typu działania na butach zyskują w oczach wielu obserwatorów dopisek sztuki użytkowej. Niektóre przeróbki reprezentują naprawdę wysoki poziom i zadowolą nawet najbardziej wymagające gusta. Poza tradycyjnym, jednolitym malowaniem, w Internecie znajdziemy zdjęcia takich, które pomalowano w abstrakcyjne wzory. Dopracowane są w najmniejszych szczegółach i są wyrazem prawdziwej pasji do butów. Kto wie, może już niedługo będziemy mówić o artystach customów?

Moda na hand-made

Nawet jeśli, to przecież nie każdy może nim być. Podstawowe umiejętności manualne, zmysł artystyczny i zdolności plastyczne są koniecznym warunkiem podjęcia się takiego malowania, tak, by nasze dzieło nie wyglądało, jak malowane przez przedszkolaka. Jeśli tylko czujesz się na siłach, naprawdę warto spróbować. Satysfakcja z wykonania ich samemu jest ogromna! Gdzie szukać inspiracji? Kopalnią ciekawych porad jest Youtube, na którym można obejrzeć filmik z relacją z malowania od początku do końca. Takie tutoriale mogą pomóc przeprowadzić operację sprawnie i bez wyrządzenia szkód. Hand-made stało się czymś bardzo modnym, a w przypadku malowania butów wystarczy dobra taśma izolująca, farbki i pędzel. No i oczywiście unikalny pomysł!

Customerzy w sieci

Co zrobić, jeśli marzysz o małych, sportowych dziełach sztuki, ale kompletnie nie masz zdolności plastycznych? Skorzystaj z usług firm, które oferują się głównie w Internecie. W większych miastach coraz bardziej znane stają się pracownie, w których swoje sneakery możesz poddać profesjonalnemu czyszczeniu, totalnej regeneracji czy zafundować im zupełnie nowy wygląd. Takie SPA dla butów mają swoje profile na Facebooku, gdzie chwalą się swoimi osiągnięciami. Możesz podpatrzeć wzory, sprawdzić technikę i dokładność wykonania, a później wybrać zakład, do którego oddasz swoje cudeńka na designerską odnowę.

Pokaż mi swoje sneakery, a powiem Ci kim jesteś!

Niezależnie od tego, jaki sposób na odmienienie swoich butów wybierzesz, możesz być pewny, że będą czymś unikalnym. Lepsze od oryginału, a może tylko lekko urozmaicone nutką nonszalancji sneakery będą Twoją stylową wizytówką. Takie oryginalne obuwie z pewnością sprawdzi się w codziennych stylizacjach, będzie kropką nad „i”, przyciągnie uwagę przechodniów i zachwyci Twoich obserwatorów w mediach społecznościowych! Naprawdę warto puścić wodze fantazji!

 

Kogo warto śledzić?

[wdi_feed id=”2″] [wdi_feed id=”3″] [wdi_feed id=”4″] [wdi_feed id=”5″]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.