Buty do biegania w terenie

Buty do biegania od adidas

Lasy i dzikie tereny to niezwykle urokliwe miejsca do biegania. Jeśli lubisz życie w zgodzie z naturą, to z pewnością przypadną ci do gustu przebieżki w terenie. Jednak warto wiedzieć, że tego typu aktywność rządzi się swoimi prawami. Jest nie tylko przyjemna i zdrowa, ale także narażająca na powstawanie kontuzji. Chcąc im zapobiec, możemy zrobić tylko jedno – zainwestować w odpowiednie buty do biegania w terenie.

Dlaczego warto?

W przeciwieństwie do miejskiej dżungli, nawierzchnia w lasach czy górach nie jest perfekcyjnie wyrównana. Musimy liczyć się z wybojami, wzniesieniami, błotem i naturalnym ukształtowaniem terenu, które często znacznie utrudnia bieg. Bieganie w terenie jest wymagającym sportem, jednak zdecydowanie warto się go podjąć ze względu na kontakt z naturą, mnóstwo spalonych kalorii i przyjemne dla relaksu umysłu otoczenie. Jeśli decydujesz się na bieganie w terenie, to konieczne będą buty, które sprostają odmiennym od miejskich warunkom nawierzchniowym. Dzięki dobrym biegówkom przeznaczonym specjalnie do biegania na trudnych podłożach poprawi się twój komfort biegu, a zarazem uchronisz się przed urazami i kontuzjami. Nie ma co ukrywać, że w dobrych butach biega się znacznie przyjemniej, dlatego tym bardziej warto w nie zainwestować!

Jakie buty do biegania w terenie?

Wybierając buty do biegania w terenie, zwróć szczególną uwagę na rodzaj ich podeszwy. W tym przypadku nie wystarczy już tylko świetna amortyzacja, która oczywiście jest niezbędna przy każdym biegu. Biegówki, które mają sprostać trudnym podłożom powinny być wyposażone w solidny bieżnik na spodzie, który sprawi, że buty będzie odpowiednio trzymał się nawierzchni. Im większe rowki w podeszwie, tym w tym przypadku lepiej! Podeszwa musi też charakteryzować się odpowiednią elastyczność, by mogła współpracować z naturalnym ruchem naszej stopy, dzięki temu zażegnasz raz na zawsze uczucie dyskomfortu. W butach do biegania w terenie ogromne znaczenie ma także cholewka, a dokładniej jej stabilność. Mocne trzymanie stopy we właściwej pozycji pozwoli uniknąć skręcenia i innych nieprzyjemnych urazów. Dlatego wybieraj biegówki z siateczki lub oddychającego materiału, które dodatkowo wzmocniono specjalnymi panelami lub nićmi.

Uroki biegania w terenie będziesz w stanie docenić dopiero wtedy, gdy założysz dopasowane do typu nawierzchni buty. Przyczepne, zamortyzowane i stabilne biegówki są tym, czego potrzebujesz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.