Puma Creepers butami roku 2016

baner z butami puma creeper

W 2016 roku w świecie sneakerów niewątpliwie rządziły współprace marek sportowych z gwiazdami show biznesu i muzyki. Adidas chwalił się kolejną odsłoną kolaboracji z Ritą Orą, Pharellem Williamsem oraz Kanye Westem. Nie ma jednak co ukrywać, że gwiazdą kończącego się właśnie roku był ktoś inny. Mowa oczywiście o Rihannie i jej butach, które podbiły serca fashionistek na całym świecie. W czym tkwi fenomen creepersów?

Siła designu w prostocie

Są minimalistyczne, płaskie, osadzone na gumowej, kontrastującej z cholewką podeszwie, jednak od kilku sezonów mają niezmiennie status modowego hitu. Jak przyznaje sama marka która rok temu podjęła współpracę ze słynną wokalistką o hipnotyzującym głosie, Creepersy są wariacją na temat dobrze znanego nam modelu – Puma Suede. Co sprawiło więc, że do ich kupna zapaliły się miliony dziewczyn z różnych zakątków ziemi? Nie był to tylko fakt, że zaprojektowała je Rihanna, choć trzeba przyznać, że jej metka przyciąga ogromną ilość fanów. Do klasycznych Puma Suede Riri dodała trochę charakteru. W tym pierwszym projekcie dla marki inspirowała się stylem ulic Nowego Jorku oraz subkulturą punków. Trzeba przyznać, że trafiła w dziesiątkę, tworząc jednocześnie podstawę do różnorodnych wariacji na temat modelu, który świat przyjął z ogromnym entuzjazmem.

Każdy Creepers na wagę złota

Od momentu, w którym po raz pierwszy usłyszeliśmy o Creepersach minęło już trochę czasu, a Rihanna co chwilę zaskakuje nas nowymi pomysłami. Mimo że jej kolekcje są coraz bardziej wymyślne i zawierają więcej elementów (jak np. świetne bluzy hoodie czy ultra kobiece gorsety) to właśnie ten model obuwia zbiera najwięcej laurów. Jesienią zachwycaliśmy się wersją moro, w której projektantka zmiksowała kolory ziemi – królował jednak pomarańcz. Niedawno rozniosła się wieść o najnowszych Creepersach, które opuściły linię produkcyjną. Buty są wykonane z materiału, który na wybiegach na sezon jesień/zima 2016 pojawiał się najczęściej, czyli z welwetu. Co ciekawe, wszystkie trzy opcje kolorystyczne aksamitnych Creepersów z miejsca stały się hitem. Już w kilka dni po ogłoszeniu premiery wiele sklepów ogłosiło, że buty się wyprzedały!

Rihanna ma wyrazisty wizerunek, który zachwyca fanów od lat. Buty, które stworzyła dla Pumy stały się niewątpliwym przebojem 2016, ale wszystko wskazuje na to, że i one pójdą w ślady wokalistki. To będzie o wiele dłuższa przygoda na szczycie listy hitów!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.