Nike Metcon 3 – komfort treningu

Buty na trening czarne nike

Seria Nike Metcon miała być odpowiedzią Nike na propozycje butów treningowych od innych uznanych producentów sportowego obuwia. Różnice między pierwszą a drugą odsłoną linii nie były znaczące, a w trzecim wydaniu oregoński koncern postanowił wprowadzić sporo innowacyjnych modyfikacji. Nike Metcon 3 z powodzeniem można wykorzystywać na treningu siłowym, crossficie czy na ściankach wspinaczkowych. W niniejszym tekście przyjrzymy się bliżej tej niebanalnej sylwetce, by poznać jej zalety i sprawdzić różnice w porównaniu z poprzednikami.

Jak prezentuje się Nike Metcon 3?

Nike Metcon 3 powstał z myślą o miłośnikach aktywnego trybu życia, stawiających na wysoką intensywność każdego treningu i oczekujących optymalnego poziomu komfortu i bezpieczeństwa w czasie wykonywania niełatwych ćwiczeń fizycznych. Cholewkę modelu wyprodukowano z nowoczesnego materiału tekstylnego, dzięki czemu sylwetka bez problemu dopasowuje się do stopy. W dodatku wykorzystanie nowoczesnej tkaniny tekstylnej pozwala zagwarantować użytkownikowi niezbędną w czasie wysiłku cyrkulację powietrza, która okazuje się zbawienna szczególnie w sezonie wiosenno-letnim. Jednym z nowoczesnych rozwiązań zastosowanych w Nike Metcon 3 jest technologia Flywire.

Specjalne linki wzmacniają konstrukcję. Oregońscy projektanci zadbali również o wzmocniony zapiętek, co poprawia trzymanie stopy w newralgicznych obszarach. W podeszwie środkowej wykorzystano amortyzującą piankę o różnych gęstościach. Taki zabieg powoduje, że Nike Metcon 3 jest modelem uniwersalnym i może być użytkowany przez entuzjastów różnych dyscyplin sportowych. W przypadku podeszwy zewnętrznej zdecydowano się użyć odpornej na ścieranie i przyczepnej gumy. Do tej pory model Nike Metcon 3 ukazał się na rynku w wielu interesujących wariantach kolorystycznych.

Zmiany w serii Nike Metcon

Między pierwszą a drugą odsłoną serii Metcon nie dało się zauważyć diametralnych różnic. Rewolucyjne zmiany nadeszły w modelu Nike Metcon 3, w którym w widoczny sposób wzmocniono konstrukcję buta w najważniejszych miejscach oraz zastosowano dodatkowy stabilizator pięty. Z pierwowzoru zachowano kształt buta, wyciągniętą na boki podeszwę oraz technologię Dynamic Flywire. W dodatku Nike postanowiło wydać nie tylko „klasyczną” wersję, ale również edycję DSX. W dodatkowym wydaniu tekstylną cholewkę zastąpiono sylwetką z flyknitowej przędzy, również wzmocnionej zewnętrznym stabilizatorem. Offset zwiększono z czterech milimetrów (standardowa wersja) do sześciu milimetrów. W ramach ciekawostki warto dodać, że model Nike Metcon 3 debiutował w ramach usługi Nike ID, co oznacza, że każdy mógł dostosować wygląd obuwia do swoich potrzeb i osobistych oczekiwań. Kultowe już sneakersy treningowe sygnowane Swooshem nadal dostępne są w kreatorze Nike ID.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.