Czym jest technologia Boost?

asidas nmd z technologią boost

Boost, Primeknit, EVA, Ortholite, Traxion… o czym mowa? Co to jest i do czego może Ci się przydać? To właśnie jedne z nielicznych technologii, które kultowa marka z trzema paskami wykorzystuje do wykonania modeli legendarnych butów. Brzmi przerażająco? A jest wręcz przeciwnie! To dzięki nim zyskujesz komfort nie z tej ziemi!

Boost – gdzie ją spotkasz?

Technologię Boost spotkasz w swoich ulubionych butach adidas. Zaopatrzonych w nią jest ponad 20 modeli modnych sneakersów, w tym m. in Ultra Boost, adidas NMD czy Yeezy Boost 350. Zastanawiasz się w którym miejscu? Już spieszymy z pomocą – to innowacyjna forma podeszwy. Zazwyczaj utrzymana w białym kolorze, ale jest możliwość stworzenia jej w innych barwach.

Co to jest?

A teraz przejdźmy do konkretów. Czym jest technologia Boost? W skrócie – to najlepszej jakości materiał amortyzujący. Jego wieloletnie testowanie i ciągłe doskonalenie sprawiło, że mamy do czynienia z idealnie dopracowaną podeszwą. Powstała we współpracy firmy BASF i za sprawą stworzenia pierwszego na świecie spienionego poliuretanu termoplastycznego (E-TPU), co tworzy sprężystą i odporną na temperaturę piankę o zamkniętych komórkach. Pianka Boost składa się z malutkich granulek, które są podzielone na tysiące elastycznych kapsułek. Takie połączenie tworzy podeszwę idealną.

Co dzięki niej zawdzięczamy?

I teraz najważniejsze. Wiesz już, że technologia Boost to pianka wykorzystana w podeszwie modnych butów adidas. Teraz pojawia się kolejne pytanie – co sprawia, że jest tak wyjątkowa? To, że po pierwsze – łączy sprzeczne wymagania, czyli miękkość, wygodę, a także sprężystość i amortyzację. Po drugie – łączy różne technologie, by w konsekwencji zadbać o amortyzację i swego rodzaju zwrot energii, co w rzeczywistości skutkuje tym, że wkładasz mniej energii w ruch. Po trzecie – wykazuje się odpornością na odkształcenia i temperaturę (w skali od -20 do +40 stopni jest aż 3 razy bardziej odporna, niż klasyczna pianka EVA).

Jeśli już wiesz czym jest technologia Boost, przy wyborze kolejnej pary miejskich sneakersów adidas z pewnością zwrócisz uwagę na jego podeszwę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.